Як вибрати гітару? Поради початківцю.

Розглянемо основні принципи вибору гітари, яку гітару купити? Це завдання не так проста, як може здатися на перший погляд. Варто прийти в музичний магазин, як це стає, очевидно. Сучасна різноманітність моделей і типів гітар робить задачу вибору вельми непростий.
Насамперед, потрібно визначитися з тим, в якому як буде використовуватися інструмент. Простіше кажучи: чи музикант вчитися грати на гітарі, і виконувати музику тільки в компанії, для друзів, як кажуть «біля багаття», або він планує грати на ній різного роду музичних колективах.
У першому випадку, природно, необхідно вибирати акустичну гітару, а в другому, найчастіше — електрогітару. Зазначимо, що придбання електрогітари або електроакустичної гітари тягне за собою купівлю звукообрабатывающей апаратури (різні гітарні процесори і ефекти) та звукопідсилювальної (комбопідсилювачі, підсилювачі і кабінети) апаратури, що досить затратно. Один тільки пристойний «комбік» для домашніх репетицій коштує від 100 доларів. Як правило, людині, який перейнявся придбанням своєї першої гітари, такі витрати ні до чого, тому зупинимося в цій статті на виборі акустичної гітари.
Отже, ви новачок, хочете купити акустичну гітару. Далі, необхідно вирішити — якого стилю музику ви хочете грати. Якщо душа лежить більше до класичних творів, то гітару слід вибирати з нейлоновими струнами, якщо ви будете виконувати дворові, популярні мелодії, то вибирайте гітари з металевими струнами. Однак явною перевагою нейлонових струн є їх, так звана, «м'якість». Нейлонові струни будуть значно легше притискатися до грифу, ніж металеві, а це на першому етапі навчання дуже і дуже важливо.
Следующим шагом принимаем решение о том, что будет преобладать в музыке, которую вы планируете исполнять. Если это будет преимущественно аккомпанемент, то выбирайте гитару с наибольшим расстоянием между струнами (гитара с широким грифом), если соло — то расстояние должно быть не слишком большим (гитара с узким грифом).
Гитара для новичка не должна стоить слишком дорого — ведь дело может закончится всего несколькими уроками и осознанием того, что гитара — это не ваш инструмент и не так уж интересна вам в качестве хобби.
Наступний етап — оцінюємо звук. Кожен інструмент звучить суто індивідуально, але, як правило, серії гітар мають загальне характерне звучання. Вибираємо ту гітару, яка найбільше сподобалася. Так само, необхідно перевірити рівність площини грифа, для цього достатньо подивитися на гітару, як би прицілюючись. Надмірний вигин грифа неприпустимий. Якщо гриф кривий, то можна спробувати виправити його за допомогою обертання анкерного гвинта, розташованого всередині грифа. Якщо гриф не випростався, то від покупки цього інструменту слід відмовитися.
Далі оглядаємо гітару на предмет тріщин, подряпин і відколів. Варто відзначити, що чим товще шар лаку, тим краще звучання гітари, але і ціна вища. Якщо виявлений якийсь дефект, то краще подивитися інший інструмент з цієї ж партії.
І останнє. Необхідно купити чохол для гітари, щоб забезпечити її правильне зберігання та транспортування.
Сподіваємося, що описані нехитрі поради допоможуть новачкам вибрати собі гідний інструмент.